Vishay/BCcomponents MKP383268100JC02Z0
MKP383268100JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383268100JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.0068UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383268100JC02Z0.pdf
Availability of MKP383268100JC02Z0
QUANTITY
MKP383268100JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383268100JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP383268100JC02Z0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383268100JC02Z0
Related LinksMKP383268, MKP383268100JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383268100JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP383268100JC02Z0
JUMPER-H2730TR/C2040L/X 10" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA 5TSOP datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 350VAC 2AG datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
21+21 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf