Vishay/BCcomponents MKP383275200JFM2B0
MKP383275200JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383275200JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0075UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383275200JFM2B0.pdf
Availability of MKP383275200JFM2B0
QUANTITY
MKP383275200JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383275200JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383275200JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383275200JFM2B0
Related LinksMKP383275, MKP383275200JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383275200JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383275200JFM2B0
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf