Vishay/BCcomponents MKP383275250JI02W0
MKP383275250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383275250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0075UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383275250JI02W0.pdf
Availability of MKP383275250JI02W0
QUANTITY
MKP383275250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383275250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383275250JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383275250JI02W0
Related LinksMKP383275, MKP383275250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383275250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383275250JI02W0
TRIMMER 1M OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-22AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER W/PLL 48LLP datasheet.pdf
RES 762 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SICMA HYBRID MALE MOD BLK 16POS datasheet.pdf
RESONATOR CER 4.91MHZ SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
ER 24C 24#16 SKT RECP datasheet.pdf
2.5ohm, 1.8V to 5.5V, +-2.5 V Triple/Quad SPDT Switches in Chip Scale Packages IC datasheet.pdf