Vishay/BCcomponents MKP383291200JF02W0
MKP383291200JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383291200JF02W0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0091UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383291200JF02W0.pdf
Availability of MKP383291200JF02W0
QUANTITY
MKP383291200JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383291200JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383291200JF02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance9100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383291200JF02W0
Related LinksMKP383291, MKP383291200JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383291200JF02W0 Details Description
Related parts for MKP383291200JF02W0
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 10NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 6LLP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 900FCBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
3.3UF 63V 5X12 85C AXI datasheet.pdf