Vishay/BCcomponents MKP383311025JCA2B0
MKP383311025JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383311025JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.011UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383311025JCA2B0.pdf
Availability of MKP383311025JCA2B0
QUANTITY
MKP383311025JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383311025JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383311025JCA2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.011µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383311025JCA2B0
Related LinksMKP383311, MKP383311025JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383311025JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP383311025JCA2B0
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES 481K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.59KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.4 OHM 0.02% 8W TO220-4 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf