Vishay/BCcomponents MKP383311100JFM2B0
MKP383311100JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383311100JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.011UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383311100JFM2B0.pdf
Availability of MKP383311100JFM2B0
QUANTITY
MKP383311100JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383311100JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383311100JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.011µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383311100JFM2B0
Related LinksMKP383311, MKP383311100JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383311100JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383311100JFM2B0
RES SMD 221K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.5A SMINI 3P datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 100A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
15UF 40V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf