Vishay/BCcomponents MKP383316063JDI2B0
MKP383316063JDI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383316063JDI2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.016UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383316063JDI2B0.pdf
Availability of MKP383316063JDI2B0
QUANTITY
MKP383316063JDI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383316063JDI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383316063JDI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.016µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383316063JDI2B0
Related LinksMKP383316, MKP383316063JDI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383316063JDI2B0 Details Description
Related parts for MKP383316063JDI2B0
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 11MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL CMOS 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMAL PAD L37-3 48X23X4.5MM datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 0.30MA 1.25 OHM datasheet.pdf
KIT MOTOR ROBOT LINE FOLLOWING datasheet.pdf
CANMDM-15PH041K datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf