Vishay/BCcomponents MKP383318025JCM2B0
MKP383318025JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383318025JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.018UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383318025JCM2B0.pdf
Availability of MKP383318025JCM2B0
QUANTITY
MKP383318025JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383318025JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383318025JCM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.018µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383318025JCM2B0
Related LinksMKP383318, MKP383318025JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383318025JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP383318025JCM2B0
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 8-32 datasheet.pdf
CONN PIN .062 14-18AWG AU CRIMP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BI-DIR UNIV SHIFT REG 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED PANEL IND 10V 20MA GREEN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf