Vishay/BCcomponents MKP383320025JCA2B0
MKP383320025JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383320025JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.02UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383320025JCA2B0.pdf
Availability of MKP383320025JCA2B0
QUANTITY
MKP383320025JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383320025JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383320025JCA2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383320025JCA2B0
Related LinksMKP383320, MKP383320025JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383320025JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP383320025JCA2B0
SWITCH 8 POS DIP RECESS ROCK SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 17V 0402 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 105POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
SSD 2.5" X-55 240GB EM-MLC FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf