Vishay/BCcomponents MKP383320025JCM2B0
MKP383320025JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383320025JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.02UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383320025JCM2B0.pdf
Availability of MKP383320025JCM2B0
QUANTITY
MKP383320025JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383320025JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383320025JCM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383320025JCM2B0
Related LinksMKP383320, MKP383320025JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383320025JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP383320025JCM2B0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT SCREW MNT 3/8" datasheet.pdf
SW SNAP ACT GOLD SPDT SLD LUG datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf