Vishay/BCcomponents MKP383333025JC02R0
MKP383333025JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333025JC02R0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333025JC02R0.pdf
Availability of MKP383333025JC02R0
QUANTITY
MKP383333025JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333025JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383333025JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333025JC02R0
Related LinksMKP383333, MKP383333025JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333025JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383333025JC02R0
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V AMBER datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 7500PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1A 15W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8HTSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 26POS 2.54 datasheet.pdf