Vishay/BCcomponents MKP383333040JC02H0
MKP383333040JC02H0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333040JC02H0
Brief Description
CAP FILM 400VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333040JC02H0.pdf
Availability of MKP383333040JC02H0
QUANTITY
MKP383333040JC02H0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333040JC02H0
Internal Part NumberEIS-MKP383333040JC02H0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package850
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333040JC02H0
Related LinksMKP383333, MKP383333040JC02H0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333040JC02H0 Details Description
Related parts for MKP383333040JC02H0
OSC XO 20.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Y5V 1206 datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 3-ST 16-SOIC datasheet.pdf
RES 56 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
BOARD RF RCVR FLEXIBLE 433MHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 12A TO252 datasheet.pdf
33UF 50V 5X11 datasheet.pdf