Vishay/BCcomponents MKP383333063JF02W0
MKP383333063JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333063JF02W0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333063JF02W0.pdf
Availability of MKP383333063JF02W0
QUANTITY
MKP383333063JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333063JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383333063JF02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,100
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333063JF02W0
Related LinksMKP383333, MKP383333063JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333063JF02W0 Details Description
Related parts for MKP383333063JF02W0
SENSOR TEMPERATURE 3-WIRE 8SO datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A IPAK datasheet.pdf
IC OSC SILICON 8MHZ 8-DFN datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 7K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD 20W datasheet.pdf
RELAY MOSFET SPST .75A 30V TSON datasheet.pdf