Vishay/BCcomponents MKP383333100JFI2B0
MKP383333100JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333100JFI2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333100JFI2B0.pdf
Availability of MKP383333100JFI2B0
QUANTITY
MKP383333100JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333100JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383333100JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333100JFI2B0
Related LinksMKP383333, MKP383333100JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333100JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383333100JFI2B0
RES 910 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
CABLE IPASS 36CKT TO 4 SATA .6M datasheet.pdf
RAST 5 HDR ASSY 6POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 9.60V 240W datasheet.pdf