Vishay/BCcomponents MKP383333140JIM2T0
MKP383333140JIM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333140JIM2T0
Brief Description
CAP FILM 1400VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333140JIM2T0.pdf
Availability of MKP383333140JIM2T0
QUANTITY
MKP383333140JIM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333140JIM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383333140JIM2T0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333140JIM2T0
Related LinksMKP383333, MKP383333140JIM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333140JIM2T0 Details Description
Related parts for MKP383333140JIM2T0
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 77A D2PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 20MM datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ24B M40 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf