Vishay/BCcomponents MKP383347025JD02G0
MKP383347025JD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383347025JD02G0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.047UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383347025JD02G0.pdf
Availability of MKP383347025JD02G0
QUANTITY
MKP383347025JD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383347025JD02G0
Internal Part NumberEIS-MKP383347025JD02G0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383347025JD02G0
Related LinksMKP383347, MKP383347025JD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383347025JD02G0 Details Description
Related parts for MKP383347025JD02G0
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 38MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
LED EDISON 120V NPF BLUE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A TO-220 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN BOOT FOR PLUG AND OUTLET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC XO 18.528MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
10UF 50V 6.35X12.7 85C AXI datasheet.pdf