Vishay/BCcomponents MKP383347250JKI2B0
MKP383347250JKI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383347250JKI2B0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.047UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383347250JKI2B0.pdf
Availability of MKP383347250JKI2B0
QUANTITY
MKP383347250JKI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383347250JKI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383347250JKI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383347250JKI2B0
Related LinksMKP383347, MKP383347250JKI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383347250JKI2B0 Details Description
Related parts for MKP383347250JKI2B0
Connector Receptacle, Pass Through 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 14-WSON (4x3) datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 50POS 2.54MM datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AS7620 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 10% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CABLE SGL-END 2POS FEMALE 6' datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf