Vishay/BCcomponents MKP383351063JFI2B0
MKP383351063JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383351063JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.051UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383351063JFI2B0.pdf
Availability of MKP383351063JFI2B0
QUANTITY
MKP383351063JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383351063JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383351063JFI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.051µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383351063JFI2B0
Related LinksMKP383351, MKP383351063JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383351063JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383351063JFI2B0
INPUT MODULE AC 8MA 5VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 300MW SOD323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS 0.156 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
IC CONFIG MULTI-FUNC GATE SOT563 datasheet.pdf
IC SWITCH LV SPDT 6TSOP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK OS 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
M1891/1 K/J 5% datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf