Vishay/BCcomponents MKP383418100JKI2B0
MKP383418100JKI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383418100JKI2B0
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.18UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383418100JKI2B0.pdf
Availability of MKP383418100JKI2B0
QUANTITY
MKP383418100JKI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383418100JKI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383418100JKI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package125
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383418100JKI2B0
Related LinksMKP383418, MKP383418100JKI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383418100JKI2B0 Details Description
Related parts for MKP383418100JKI2B0
RES 5.1 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 15NS 208CABGA datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS W/FILTER 12MCOB datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH PLEN 21M datasheet.pdf
IC SRAM 1M 64X16 44-SOJ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf