Vishay/BCcomponents MKP383433100JPI2T0
MKP383433100JPI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383433100JPI2T0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.33UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383433100JPI2T0.pdf
Availability of MKP383433100JPI2T0
QUANTITY
MKP383433100JPI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383433100JPI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383433100JPI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package105
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383433100JPI2T0
Related LinksMKP383433, MKP383433100JPI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383433100JPI2T0 Details Description
Related parts for MKP383433100JPI2T0
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONN HEADR 32POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
DRIVER SERVO 100V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC USB CONTROLLER SPI 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TM3157K004DLBA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A TO277A datasheet.pdf