Vishay/BCcomponents MKP383451040JKI2B0
MKP383451040JKI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383451040JKI2B0
Brief Description
CAP FILM 400VDC 0.51UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383451040JKI2B0.pdf
Availability of MKP383451040JKI2B0
QUANTITY
MKP383451040JKI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383451040JKI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383451040JKI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package125
Packaging*
Capacitance0.51µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383451040JKI2B0
Related LinksMKP383451, MKP383451040JKI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383451040JKI2B0 Details Description
Related parts for MKP383451040JKI2B0
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 1506 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.15W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 30POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf