Vishay/BCcomponents MKP383468025JIM2T0
MKP383468025JIM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383468025JIM2T0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.68UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383468025JIM2T0.pdf
Availability of MKP383468025JIM2T0
QUANTITY
MKP383468025JIM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383468025JIM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383468025JIM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383468025JIM2T0
Related LinksMKP383468, MKP383468025JIM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383468025JIM2T0 Details Description
Related parts for MKP383468025JIM2T0
IC REG LDO 3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
C/A LC-SC DUP 50/125 MM 8M datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 40POS TIN datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT NK datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf