Vishay/BCcomponents MKP385222200JD02G0
MKP385222200JD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385222200JD02G0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385222200JD02G0.pdf
Availability of MKP385222200JD02G0
QUANTITY
MKP385222200JD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385222200JD02G0
Internal Part NumberEIS-MKP385222200JD02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385222200JD02G0
Related LinksMKP385222, MKP385222200JD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385222200JD02G0 Details Description
Related parts for MKP385222200JD02G0
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
4WIRE DC PNP 5M CABLE TRANS OB datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf