Vishay/BCcomponents MKP385224200JFI2B0
MKP385224200JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385224200JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0024UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385224200JFI2B0.pdf
Availability of MKP385224200JFI2B0
QUANTITY
MKP385224200JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385224200JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385224200JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance2400pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385224200JFI2B0
Related LinksMKP385224, MKP385224200JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385224200JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385224200JFI2B0
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT PARALLEL LP 48-LQFP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 256FBGA datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 42 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE A 10POS datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf