Amphenol Commercial Products L717SDA15PC309
L717SDA15PC309 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDA15PC309
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717SDA15PC309.pdf
Availability of L717SDA15PC309
QUANTITY
L717SDA15PC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDA15PC309
Internal Part NumberEIS-L717SDA15PC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDA15PC309
Related LinksL717SDA, L717SDA15PC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDA15PC309 Details Description
Related parts for L717SDA15PC309
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf