Vishay/BCcomponents MKP385230100JC02W0
MKP385230100JC02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385230100JC02W0
Brief Description
CAP FILM 0.003UF 5% 1000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385230100JC02W0.pdf
Availability of MKP385230100JC02W0
QUANTITY
MKP385230100JC02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385230100JC02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385230100JC02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385230100JC02W0
Related LinksMKP385230, MKP385230100JC02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385230100JC02W0 Details Description
Related parts for MKP385230100JC02W0
RES SMD 4.32KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
NT 6/32 PA BU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 7/8" datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
COLLET FFA.5K. - 12.0MM DIA datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 68MBGA datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf