AVX Corporation TBJD336K016CRDZ0H23
TBJD336K016CRDZ0H23 picture photo
Mfg. Part Number
TBJD336K016CRDZ0H23
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
Datasheet Download
TBJD336K016CRDZ0H23.pdf
Availability of TBJD336K016CRDZ0H23
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TBJD336K016CRDZ0H23 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJD336K016CRDZ0H23
Internal Part NumberEIS-TBJD336K016CRDZ0H23
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)250 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJD336K016CRDZ0H23
Related LinksTBJD336K0, TBJD336K016CRDZ0H23 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJD336K016CRDZ0H23 Details Description
Related parts for TBJD336K016CRDZ0H23
MOSFET N-CH 90V 2A TO-92 datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf