Vishay/BCcomponents MKP385268063JCM2B0
MKP385268063JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385268063JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0068UF 5% 630VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385268063JCM2B0.pdf
Availability of MKP385268063JCM2B0
QUANTITY
MKP385268063JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385268063JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385268063JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385268063JCM2B0
Related LinksMKP385268, MKP385268063JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385268063JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385268063JCM2B0
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 144-BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf