Vishay/BCcomponents MKP385275100JDI2B0
MKP385275100JDI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385275100JDI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0075UF 5% 1000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385275100JDI2B0.pdf
Availability of MKP385275100JDI2B0
QUANTITY
MKP385275100JDI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385275100JDI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385275100JDI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385275100JDI2B0
Related LinksMKP385275, MKP385275100JDI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385275100JDI2B0 Details Description
Related parts for MKP385275100JDI2B0
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 2 4.5-6MM WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC INTERFACE datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 485MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
ARD COAX SW 18GHZ TTL W/CBL datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS datasheet.pdf