Vishay/BCcomponents MKP385275200JFI2B0
MKP385275200JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385275200JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0075UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385275200JFI2B0.pdf
Availability of MKP385275200JFI2B0
QUANTITY
MKP385275200JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385275200JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385275200JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385275200JFI2B0
Related LinksMKP385275, MKP385275200JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385275200JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385275200JFI2B0
CONN HEADER .100 SNGL STR 28POS datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.34"L X 3.24"W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 220 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf