Vishay/BCcomponents MKP385291200JF02W0
MKP385291200JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385291200JF02W0
Brief Description
CAP FILM 0.0091UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385291200JF02W0.pdf
Availability of MKP385291200JF02W0
QUANTITY
MKP385291200JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385291200JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385291200JF02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package850
Packaging*
Capacitance9100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385291200JF02W0
Related LinksMKP385291, MKP385291200JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385291200JF02W0 Details Description
Related parts for MKP385291200JF02W0
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT /PGS/CAP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 160W datasheet.pdf