Vishay/BCcomponents MKP385310025JBI2B0
MKP385310025JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385310025JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385310025JBI2B0.pdf
Availability of MKP385310025JBI2B0
QUANTITY
MKP385310025JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385310025JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385310025JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385310025JBI2B0
Related LinksMKP385310, MKP385310025JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385310025JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385310025JBI2B0
CONN HEADER MICROSHUNT 2POS TIN datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC CTRLR PWR SEQUENCE 4CH 24-QFN datasheet.pdf
CONN PIN 15-18AWG GOLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1.25MM RA GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 125POS TYPE B R/A datasheet.pdf