Vishay/BCcomponents MKP385310063JB02W0
MKP385310063JB02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385310063JB02W0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385310063JB02W0.pdf
Availability of MKP385310063JB02W0
QUANTITY
MKP385310063JB02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385310063JB02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385310063JB02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385310063JB02W0
Related LinksMKP385310, MKP385310063JB02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385310063JB02W0 Details Description
Related parts for MKP385310063JB02W0
CONN HEADER 16POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.36"L X 1.38"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 18AWG 100' datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS HIGH 50PPM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 60POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
TV 29C 29#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf