Vishay/BCcomponents MKP385310100JC02H0
MKP385310100JC02H0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385310100JC02H0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 5% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385310100JC02H0.pdf
Availability of MKP385310100JC02H0
QUANTITY
MKP385310100JC02H0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385310100JC02H0
Internal Part NumberEIS-MKP385310100JC02H0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385310100JC02H0
Related LinksMKP385310, MKP385310100JC02H0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385310100JC02H0 Details Description
Related parts for MKP385310100JC02H0
CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3600UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 6.5VOUT 100W datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 63V 10X20 datasheet.pdf