Vishay/BCcomponents MKP385311085JFI2B0
MKP385311085JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385311085JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.011UF 5% 850VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385311085JFI2B0.pdf
Availability of MKP385311085JFI2B0
QUANTITY
MKP385311085JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385311085JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385311085JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.011µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385311085JFI2B0
Related LinksMKP385311, MKP385311085JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385311085JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385311085JFI2B0
CONN RCPT 24-28AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 800MA 210 MOHM datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 108V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf