Vishay/BCcomponents MKP385312025JBA2B0
MKP385312025JBA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385312025JBA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385312025JBA2B0.pdf
Availability of MKP385312025JBA2B0
QUANTITY
MKP385312025JBA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385312025JBA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385312025JBA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385312025JBA2B0
Related LinksMKP385312, MKP385312025JBA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385312025JBA2B0 Details Description
Related parts for MKP385312025JBA2B0
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 500W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf