Vishay/BCcomponents MKP385312025JBI2B0
MKP385312025JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385312025JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385312025JBI2B0.pdf
Availability of MKP385312025JBI2B0
QUANTITY
MKP385312025JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385312025JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385312025JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385312025JBI2B0
Related LinksMKP385312, MKP385312025JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385312025JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385312025JBI2B0
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 23.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
VARISTOR SURFACE MOUNT SM7 datasheet.pdf
CONN SOCKET .6MM 50POS PWR TERM datasheet.pdf