Vishay/BCcomponents MKP385312025JBM2B0
MKP385312025JBM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385312025JBM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385312025JBM2B0.pdf
Availability of MKP385312025JBM2B0
QUANTITY
MKP385312025JBM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385312025JBM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385312025JBM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385312025JBM2B0
Related LinksMKP385312, MKP385312025JBM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385312025JBM2B0 Details Description
Related parts for MKP385312025JBM2B0
CONN HOUSING 10POS .156 W/RAMP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL 3.09 SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 18"L X 12"W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 9POS datasheet.pdf