Vishay/BCcomponents MKP385320200JI02W0
MKP385320200JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385320200JI02W0
Brief Description
CAP FILM 0.02UF 5% 2000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385320200JI02W0.pdf
Availability of MKP385320200JI02W0
QUANTITY
MKP385320200JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385320200JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385320200JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385320200JI02W0
Related LinksMKP385320, MKP385320200JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385320200JI02W0 Details Description
Related parts for MKP385320200JI02W0
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 30 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf