Vishay/BCcomponents MKP385322025JBI2B0
MKP385322025JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385322025JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385322025JBI2B0.pdf
Availability of MKP385322025JBI2B0
QUANTITY
MKP385322025JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385322025JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385322025JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385322025JBI2B0
Related LinksMKP385322, MKP385322025JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385322025JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385322025JBI2B0
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLTR SWCAP UNIV PRGRMBL 24DIP datasheet.pdf
CIR BRKR 200MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 890MA 460 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
CABLE RJ45 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf