Vishay/BCcomponents MKP385322063JCM2B0
MKP385322063JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385322063JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385322063JCM2B0.pdf
Availability of MKP385322063JCM2B0
QUANTITY
MKP385322063JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385322063JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385322063JCM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385322063JCM2B0
Related LinksMKP385322, MKP385322063JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385322063JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP385322063JCM2B0
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
IC PWR-DIST SWITCH 2CH 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.00 OHM 2W 5% RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
ANT PHANTOM SB 890-960MHZ BK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf