Vishay/BCcomponents MKP385324025JC02W0
MKP385324025JC02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385324025JC02W0
Brief Description
CAP FILM 0.024UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385324025JC02W0.pdf
Availability of MKP385324025JC02W0
QUANTITY
MKP385324025JC02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385324025JC02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385324025JC02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.024µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385324025JC02W0
Related LinksMKP385324, MKP385324025JC02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385324025JC02W0 Details Description
Related parts for MKP385324025JC02W0
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFFER VCOM 8-UMAX datasheet.pdf
SMALL LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PWR 2X2 RECEPT datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf