Vishay/BCcomponents MKP385333025JCI2B0
MKP385333025JCI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333025JCI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333025JCI2B0.pdf
Availability of MKP385333025JCI2B0
QUANTITY
MKP385333025JCI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333025JCI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385333025JCI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333025JCI2B0
Related LinksMKP385333, MKP385333025JCI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333025JCI2B0 Details Description
Related parts for MKP385333025JCI2B0
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 0804 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PV datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM DO220AA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf