Vishay/BCcomponents MKP385333040JBI2B0
MKP385333040JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333040JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333040JBI2B0.pdf
Availability of MKP385333040JBI2B0
QUANTITY
MKP385333040JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333040JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385333040JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333040JBI2B0
Related LinksMKP385333, MKP385333040JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333040JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385333040JBI2B0
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES WIREWOUND 82 OHM 3W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
FUSE MAXI BLADE 32V 1PK CARD 20A datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf