Vishay/BCcomponents MKP385333063JF02W0
MKP385333063JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333063JF02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333063JF02W0.pdf
Availability of MKP385333063JF02W0
QUANTITY
MKP385333063JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333063JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385333063JF02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333063JF02W0
Related LinksMKP385333, MKP385333063JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333063JF02W0 Details Description
Related parts for MKP385333063JF02W0
FIXED IND 125UH 2.75A 120 MOHM datasheet.pdf
TERM SGL LEVEL FT 600V 25A WM WH datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC PERIPH UART/BRG 10MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf