Vishay/BCcomponents MKP385333125JC02Z0
MKP385333125JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333125JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 1250VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385333125JC02Z0.pdf
Availability of MKP385333125JC02Z0
QUANTITY
MKP385333125JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333125JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP385333125JC02Z0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package400
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333125JC02Z0
Related LinksMKP385333, MKP385333125JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333125JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP385333125JC02Z0
RES 215 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 73.6VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
E2 DIE OF 190320258/0263 INSUL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1CH 1MSPS 6-LLP datasheet.pdf
PAC-RX3I-SD15-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9V 111MA OUT datasheet.pdf