Vishay/BCcomponents MKP385333200JKP2T0
MKP385333200JKP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333200JKP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 2000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385333200JKP2T0.pdf
Availability of MKP385333200JKP2T0
QUANTITY
MKP385333200JKP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333200JKP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385333200JKP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333200JKP2T0
Related LinksMKP385333, MKP385333200JKP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333200JKP2T0 Details Description
Related parts for MKP385333200JKP2T0
FIXED IND 22UH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMT5 datasheet.pdf
BALUN CERAMIC CHIP WIMAX 3.6GHZ datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf