Vishay/BCcomponents MKP385347063JFI2B0
MKP385347063JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385347063JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385347063JFI2B0.pdf
Availability of MKP385347063JFI2B0
QUANTITY
MKP385347063JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385347063JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385347063JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385347063JFI2B0
Related LinksMKP385347, MKP385347063JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385347063JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP385347063JFI2B0
CONN SCSI .085" MALE 50POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM BALL 5V ST05B3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 80A D2PAK datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 0-2KPA NPN datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
ENCLOSURE FREESTAND STEEL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf