Vishay/BCcomponents MKP385351025JBI2B0
MKP385351025JBI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385351025JBI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.051UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385351025JBI2B0.pdf
Availability of MKP385351025JBI2B0
QUANTITY
MKP385351025JBI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385351025JBI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385351025JBI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.051µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385351025JBI2B0
Related LinksMKP385351, MKP385351025JBI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385351025JBI2B0 Details Description
Related parts for MKP385351025JBI2B0
SIDACTOR BI 6V 150A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE R/A SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M10-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 32 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 100FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN M23 datasheet.pdf
IC LPDDR2 64M 400MHZ 134BGA datasheet.pdf