Vishay/BCcomponents MKP385351025JBM2B0
MKP385351025JBM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385351025JBM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.051UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385351025JBM2B0.pdf
Availability of MKP385351025JBM2B0
QUANTITY
MKP385351025JBM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385351025JBM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385351025JBM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.051µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385351025JBM2B0
Related LinksMKP385351, MKP385351025JBM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385351025JBM2B0 Details Description
Related parts for MKP385351025JBM2B0
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 50POS .156 X .200 datasheet.pdf
IC REG BOOST 3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 750MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 18POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG BLACK 305M datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 330PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf